Якщо вам подобається блог - порекомендуйте його друзям. Якщо не подобається - тим, кого не любите

середу, 4 квітня 2018 р.

6 ілюзій "закордону", котрих варто позбутись

Я живу за кордоном вже п’ять років. І, хоча мені тут добре, та все ж довелося попрощатись з багатьма ілюзіями на тему «закордону». На початку еміграції тих ілюзій дуже багато. А потім потроху фата-моргана розсіюється. Часом це розчаровує – і емігрант повертається з «прекрасного далека» без надій. А часом просто витверезвлює і позбавляє облуди – і людина рухається далі вже цілком свідомо. Які ж головні ілюзії живуть в головах майбутніх чи початкуючих емігрантів-українців?




  • За кордоном на мене чекає щастя. О ні. Щастя довго не буде. Буде самотність, депресія, ностальгія. Будуть розчарування в мріях, в друзях, в родичах, в коханні. І головне – зневір'я в самому собі. Якщо не зможеш в цей час перебудуватись і прийняти все таким, як є – зламаєшся і розклеїшся. А якщо витримаєш – щастя буде обов’язково. Але не завжди таким, як ти уявляєш. І не завжди там, де його шукаєш.
  • За кордоном все так, як має бути в ідеалі. Вистачить року, щоб розвіяти цей міраж. І, хоч з Україною все ж Європу не порівняти, та і тут повно проколів і незручностей. Наприклад, служба охорони здоров’я. В багатьох країнах потрапити до лікаря-спеціаліста не так легко, як в Україні. Наприклад, на прийом до пульмонолога я чекала тут п’ять місяців. А, щоб зробити операцію на око – повинна чекати два роки. В приватного, платного лікаря, звичайно ж, буде швидше. Ноу комментс…
  • За кордоном щасливіші люди. Зовсім ні. Кожен чув про найвищий рівень самогубств і депресій у країнах з високим рівнем життя. Та й без таких уже крайнощів, в рядових родинах діються речі жахливі: насильство, маніпуляції, сльози. Тут так само зраджують, так само хворіють, вмирають, страждають."Багаті також плачуть". «Краще плакати в лімузині, аніж в «Запорожці», - скажете ви? Може й так. А, може й ні. Я вже й не знаю.
  • Добробут – це головне.  Так, добробут, фінансова свобода – це дуже важливо. І скрута зв’язує руки, це однозначно. Але точно гроші – не головне. Та й щастя вони дають ненадовго. Наситившись добробутом, починаєш все-одно шукати ще більших заробітків, ще дорожчих речей. Починаєш заглядати до ексклюзивних бутіків і салонів, а там виявляється, що твій достаток – не такий вже і достатній. І так по спіралі. Мрія кожної жінки – шопінг в торговій галереї, - стає доступною, але повертаючись додому з фірмовими пакетами щомісяця перестаєш відчувати жаданий кайф. Це – як наркотик. Купуючи колись омріяний пуховик на українському базарі, я почувалась щасливішою, ніж з пакетом від «Zara», в якому кілька не таких вже і потрібних блузок.
  • «Я стану за кордоном своїм».  Не станеш. Тебе будуть приймати, любити, кохати. Але ти ніколи не станеш поляком, американцем, французом, італійцем… В тебе не навертатимуться сльози від звуків національного гімну країни, в яку емігрував. Особливо, коли його грають для переможців на олімпіадах. Не обсядуть спогади дитинства від старих мелодій чи запаху традиційних страв. Так, будеш старатись, але своїм «в дошку» не станеш ніколи. Думаю, це такий захист психіки від втрати національної свідомості. Не станеш своїм, зате залишишся українцем. І добре. А, якщо тобі з цим некомфортно – змирись, така вже доля іммігранта. Або навчись цим тішитись.
  • Нарешті хтось мене оцінить. Ха! Зазвичай хороших спеціалістів цінують і в Україні. Просто тут вони мають більше шляхів розвитку і їх «класність» оцінюється фінансово набагато вище. Якщо ти не хочеш вчитись, мінятись, дуже важко працювати – ніхто тебе не помітить і тут. Якщо ж ти справді цінний професіонал і хороша людина - успіх все-одно прийде не одразу.Дуже часто круті «психологи», «інженери», «вчителі» маде ін Україна за кордоном міняють діяльність, зрозумівши, що всі українські кваліфікаційні категорії і звання для європейців – пустий звук. І цінується тут щось зовсім інше. 

Білизна  та купальники від VICTORIA'S SEKRET

Кілька днів тому я нарешті одержала дозвіл на постійне проживання в Польщі. Мені тут справді добре. Але мої уявлення про закордон змінились геть-чисто. Я хочу тут жити. Але зате тепер набагато краще розумію, чому саме того хочу.


Розбиті ілюзії – це не промах. Навпаки – це успіх. Бо тільки оглядаючи наш шлях без оманливих марень ми здатні планувати і йти далі без втрат. Тому не бійтесь розсіяних міражів. І нехай вам щастить!

А які ілюзії закордону були у вас?

При копіюванні статті чи її фрагменту, чітке посилання на мій блог обовязкове!

30 коментарів:

  1. Ну дуже реалістично і правдиво. Таке ж враження про ілюзії закордону я маю живучи в Україні. Але одна справа так думати , а інша відчути на власній шкірі і усвідомити. Респект. Кожний пункт розумію і від вас тепер маю підтвердження...

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Ну, краще один раз побачити, ніж сто раз почути

      Видалити
    2. Нафвга... Я й не збирався нікуди і ілюзій, практично не мав, а тут ще ви підтвердили все... От і сиджу тут з комком у горлі під час українського гімну, їм борщ справжній, допомагаю друзям, а вони мені і нікуди не хочу їхати...

      Видалити
    3. "Таити, Таити, не были мы ни на какой Таити, нас и здесь неплохо кормят"???)) До речі, в мене тут борщ теж найсправжнісінький)) Якщо серйозно - то я ж нікого нікуди не агітую. Я типу ставлю "плюсики" і "мінусики". В мене плюсики переважають, у Вас мінуси. Вся математика 🙂

      Видалити
  2. Пробував прокоментувати з живого журналу - викидає з форми коментарів. Коментую анонімово. Хороша стаття. Треба прочитати всім, хто збирає чемодани. І навіть на пам'ять вивчити деяким мєчтатєлям.

    ВідповістиВидалити
  3. Ще така ілюзія, що українці тут допомагають один одному. Чужі допоможуть. А свої хіба втоплять. Надіятись на земляків не можна

    ВідповістиВидалити
  4. Повертайтесь, автор!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Живий журнал таки працює) Повертатись наразі не хочу. Шкода було б п'яти років і дозволу га проживання
      Але життя таке непередбачуване, що хто зна...

      Видалити
  5. У вас уже новий напрямок у житті. І , очевидно, успішний. Вперед. Тіштеся досягненням...

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Альтернативи в мене немає. Поки-що. А життя покаже... Воно вміє дивувати...

      Видалити
  6. Так от. Чому ж саме Ви хочете "тут жити", ну, тобто, в Польщі? Чи це вже окрема тема?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Напевно, окрема тема. Але головне - немає того страху завтрашнього дня, який був в Україні. Не тільки за себе, а й за рідних. І сама атмосфера тут інша: поваги і привітності. Може, в багатьох іипадках це штучно. Але це краще, ніж неприкрите хамство і приниження. А чому ви не хочете?

      Видалити
  7. А мене занадто багато прив'язує до України. Сім'я, мами, які вже нікуди звідси не поїдуть, бізнес,який дає достойно жити, вік, через який починати все заново ,принаймні дурня, враховуючи те, чого досяг. І хоч ви праві, рівень життя і культури за кордоном вищий, і маючи навіть великі гроші і достаток, людина все одно живе в цьому оточенні . Але це вже мій вибір. Я намагаюся зробити щось краще тут. Це не пафос. Я вважаю, що роблячи добре свою справу - роблю кращою і Україну. Ну і, звичайно, роблю собі подаруночки подорожуючи світом...

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Добре, що все ж можливо так жити в Україні. Це дає надію. Мені то не вдалося. Від чого це залежить, як вважаєте?

      Видалити
  8. Не картайте себе. Це трохи везіння, яке наклалося на певний характер, який в українських умовах дав можливість виплисти, не потонути. Але рівень цивілізованості країни визначається в тому, щоб з будь яким характером, а не тільки із специфічним, людина себе почувала достойно. На жаль, україна ще не та країна. А як не можеш змінити щось у країні, то змінюйте країну. Це вірний вибір. І взазалі, ми просто люди на планеті земля.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Гарна фраза про "змінюйте країну". І взагалі хороший комент. Напевно, у Вас насправді специфічний характер. Специфічно розумний і толерантний)дякую))

      Видалити
  9. А що вас спонукало міняти країну?

    ВідповістиВидалити
  10. ...бути громадянином....Європи, чи сша....просте везіння...
    А якогось нікарагуа - невезіння...

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Один в Швейцарії бомжує, а другий в Нікарагуа - банановий король, так що, напевно, везіння - то специфічний характер, все-таки. Вам точно підфортило😊😉

      Видалити
  11. Відповіді
    1. гугл і далі видає Вам картинки, чи вже довіряє? Хочу поміняти форму коментарів.

      Видалити
  12. Час від часу таки видає...

    ВідповістиВидалити
  13. Відповіді
    1. Дякую) я на цей сайт підписана давно, навіть адмін в друзях. Дуже цікаво, справді. Цікаві люди, цікаві місця... Мотивація, щоб повернутись в Україну...

      Видалити
  14. Дуже файна ваша стаття! Повчальна і правдива, сам це все переживав не раз, і досі переживаю.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. дякую) Може, років через кілька ще її перепишу по-новому. А зараз бачу це саме так)

      Видалити

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.